We bring nature to life Roi Tomer

7 אפליקציות – מגדירי פרחים וצמחי בר בישראל

אאוטסייד oct 2013 ,

היכן אפשר לראות את הפריחות הכי יפות, איפה גדל האירוס השחור, ואולי סתם מעניין אתכם איך קוראים לצמח שלידכם? קשה להאמין שפעם יצאנו לטיולים עם מגדירי צמחים מיושנים, שהיו גם עבים וכבדים וגם לא ממש ידידותיים למשתמש המתחיל. הבשורה המשמחת היא שכיום  בעידן הסמארטפונים, כל מה שצריך הוא להוריד אפליקציה מתאימה וליהנות ממדריך ידידותי, שבתוך מספר שניות יספק לכם  שפע של מידע, תמונות וכמובן את התשובות כמעט לכל השאלות.

קבלו את המדריך האישי החדש שלכם !

מבחר אפליקציות שמומלצות לכל חובבי הטבע, שיוכלו להפוך את הטיול שלכם להרבה יותר מוצלח. ובכלל, לא חייבים להוריד אותן רק לפני טיול, אלו בהחלט אפליקציות שטוב שיש בבית… במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא על 7 אפליקציות בתחום מגדירי צמחים ארצישראלים, שיכולים לעניין את חובבי הטבע, ילדים סקרנים וגם את מי שסתם נהנה לראות פרחים ולדעת איך קוראים להם. אומנם רק חלק קטן מהאפליקציות הוא מקצועי ובעל מידע מקיף, אך גם בשאר ניתן למצוא עניין ותועלת.

1. צמח ישראלי – מגדיר הצמחים של ישראל  http://israplant.com

אתר "צמח ישראלי" הוא מגדיר צמחים ובו מידע מקיף על הצמחים הנפוצים בישראל. אתר צמח ישראלי הינו מגדיר צמחים אינטרנטי, הכולל מידע מקיף על משפחות, סוגים ומינים של צמחים נפוצים בארץ ישראל. האתר ערוך לפי מאפייני הצמחים, כך ניתן לגלוש בקטגוריות השונות או לחפש צמח מסוים בתיבת החיפוש לפי שם עברי או מדעי. בנוסף, ניתן למצוא באתר הגדרות למונחים מקצועיים הקשורים לתחום הבוטניקה והגינון, עדכונים על פריחות עדכניות ומידע מקצועי מקיף בתחומים מגוונים.

האפליקציה לאייפון ולאנדרואיד, מכילה למעלה מ-2,500 מיני צמחים, ומאפשרת לכם לקבל עדכונים על מיקום של פריחות. יש לקבל לינק להורדת האפליקציה בשליחתSMS  , סריקת קוד או שליחת מייל.

                        

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inobilis.flowerfinder

2. צמח השדה – מגדיר פרחים וצמחי בר של ישראל  http://www.wildflowers.co.il

אתר "צמח השדה" הוא מגדיר צמחים ייחודי העוסק בהגדרת פרחים וצמחי בר של ארץ ישראל. נכון לעכשיו המגדיר מונה כ-2,350 צמחים. בגלישה קלה וידידותית תוכלו לראות את רשימת הצמחים המורחבת, לחקור אודות משפחות הצמחים, מועדי הפריחה העכשוויים, צמחי מרפא, צמחי תבלין, צמחים רעילים, צמחים מוגנים ועוד.  

האפליקציה מבית "צמח השדה" מכילה מגדיר צמחים ידידותי למערכת האנדרואיד. בעזרתה תוכלו להגדיר צמחים, לזהות אותם, לצפות בתמונות, לקבל מידע על כל פרח או צמח בשטח, להתעדכן אונליין איזה פרח פורח באזור שאתם נמצאים בו (לפי דיווחי פריחה של משתמשים אחרים) ועוד. זהו המגדיר השלם המכיל תמונות ומידע רב על כל צמחי הבר הארצישראלים. האפליקציה מתעדכנת באופן תמידי, והיא מתאימה לכולם – לילדים, למטיילים, למדריכי טיולים ועד למקצוענים בתחום.

             

https://play.google.com/store/apps/details?id=shemi.magdir1.com

לעדכונים ותמונות בדף הפייסבוק – https://www.facebook.com/flowersofisrael

3. אפליקציית פרחי ארץ ישראל

אפליקציה ידידותית וחביבה לכל המטיילים וחובבי הטבע בארץ. באפליקציה תוכלו לקבל מגדיר פרחים ובו אוסף קטן יחסית, אך שימושי בהחלט, המונה כ- 300 פרחי הבר הנפוצים ביותר בישראל. באפליקציה יש מנגנון חיפוש, שבעזרת מידע שתגדירו בו, תוכלו לזהות את הפרחים ולקבל עליהם מידע רלוונטי בשילוב תמונות מקוריות ומרהיבות מבית היוצר של צלם הטבע והסביבה, אייל ברטוב. תוכלו לגלוש בגלריית התמונות באופן חופשי או לפי הגדרת שם, צבע ועונת הפריחה.

http://getapp.co.il/app/view/2361/platform/iPhone/name/FlowersofIsrael

4. צמחיית ישראל ברשת  http://flora.huji.ac.il

אומנם האפליקציה עדיין לא באוויר, אך בהחלט כדאי לעקוב אחרי ההתפתחויות בנושא. אתר "צמחיית ישראל ברשת" מרכז מידע מקצועי ומדויק על הצומח והצמחייה בישראל, הוא כולל מידע מפורט, תמונות, מאמרים מקצועיים מקיפים, פורום שאלות ותשובות לחובי הטבע, עדכוני פריחה, מסלולי טיולים מומלצים ועוד.

מאחורי האתר הקיים והאפליקציה שבדרך, עומד פרופ' אבינעם דנין, חוקר באוניברסיטה העברית בירושלים, אשר החזון שלו הוא לחשוף את הידע העצום שנצבר במשך יותר מ-50 שנה ללימוד הצמחייה בישראל, לטובת הציבור כולו, ולמען דור ההמשך. להמשך קריאה על האפליקציה העתידית, תוכלו להיכנס לקישור הבא: http://blog.flora.org.il/september-updates/

5. אפליקציית "פרח בר קוד"

אפליקציה שפותחה על ידי סטודנטים מהמחלקה להנדסת תוכנה במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל. אפליקציית "פרח בר-קוד" הינה מגדיר צמחים שנועדה להחליף את מגדיר הצמחים המסורתי שאנו מכירים. האפליקציה נוחה וידידותית לשימוש, והיא נועדה להיות עזר למטיילים שרוצים להגדיר את הפרחים והצמחים שהם נתקלים בהם בטיולים. על-ידי הזנת קריטריונים כמו צבע הפרח, האזור בו הוא גדל, עונת השנה ועוד, המטיילים מקבלים תמונות ומידע על הצמחים הרלוונטיים שעונים לקריטריונים, מהם הוא ימצא את הפרח הספציפי.

http://www.ariel.ac.il/sites/dtc/rejuvenation/projects.htm

6. אפליקציית טיולי – טיולים בישראל מבית למטייל

האפליקציה מרכזת מסלולי טיולים נבחרים בישראל, אך היא מכילה גם מידע רב על כל התחומים ששייכים לטיולים, ואנחנו כמובן מדברים על צמחים ופרחים שתתקלו בהם במהלך המסלול. באפליקציה יש מגדיר צמחים והוא מעודכן באופן תדיר על דיווחי פריחה אותם מספקים הגולשים.

https://itunes.apple.com/us/app/id458103015?mt=8

7. אפליקציית "זהה עץ"

לכל מי שרוצה לזהות צמחים, עצים ופרחים, מוצעת אפליקציית "זהה עץ" מקניון האפליקציות של בית אורנג, שהיא מגדיר צמחים קל ונוח לשימוש, עם ממשק קריא וברור, שמאפשר זיהוי הצמחים לפי מאפינים כמו: צורת העלים, צבע, גובה ועוד.

http://www.smart-magazine.co.il/iphone/iphone3/1011-iphone3-traveling.aspx

ולסיום:

אפליקציית גינת פרחים – אומנם וירטואלי אבל נחמד…

אפליקציה משעשעת, לכל מי שרוצה גינה וירטואלית קטנה במכשיר הנייד שלו, מבלי להתאמץ ולהשקות אותה… האפליקציה תאפשר לכם לזרוע זרעים, להשקות אותם, לטפל בהם  ולראות אותם צומחים ופורחים לאחר מספר ימים. תוכלו לשלוח את זרי הפרחים שגידלתם לחברים ולגוון את מבחר הזרעים בהחלפות עם גולשים אחרים.

http://getapp.co.il/app/view/2914/platform/iPhone/name/FlowerGardenFreeGrowFlowersandSendBouquets 

לאוהבי טבע וטיולים : אפליקציות פרחים וצמחי בר – חובה בכל סמארטפון!

  

 

 

 

 

 

 

 

שתף פרויקט זה:

סגור לתגובות.

בואו נהייה בקשר