We bring nature to life Roi Tomer

15 טיפים קלים – עיצוב גינה בזול

אאוטסייד nov 2014 ,

גם הגינה שלכם יכולה להיראות כמו מיליון דולר… טוב, לא תמיד זה הסכום המדויק, אבל עם הטיפים הבאים אתם בהחלט תוכלו לחסוך הרבה כסף לטובת עיצוב גינה בזול. כל מה שאתם צריכים זה הרבה אנרגיה, את השאר אנחנו נלמד אתכם.

 1. להתעניין, לקרוא ולשמוע –מלבד קריאה במגזינים ובאתרי גינון באינטרנט, תוכלו לקבל ייעוץ פרטני בחינם מבעלי משתלות וכן בפורומים שונים ברשת. במגזינים תוכלו להיחשף לרעיונות חדשים, טיפים שלא שמעתם עליהם עד כה ומידע רלוונטי חשוב. 
 2. השוואת מחירים – השתדלו לערוך השוואת מחירים לפני קנייה של אביזרים או שתילים לגינה. הפרשי המחירים עלולים להיות משמעותיים, אך יש לוודא את איכות המוצרים לפני הקניה.
 3. קנייה חכמה – משמע: לא לקנות סתם, ולוותר על קניות מיותרות כגון עודף שתילים, אלמנטים זולים שלא נדרשים לגינה, וכמובן להקפיד על איכות המוצרים כדי שלא תישארו בסופו של דבר עם מוצרים שאינם שמישים. סמכו על עצמכם ואל תתפתו לקנות אם אינכם בטוחים שיש לכם צורך במוצר, וכמובן שכדאי לחשוב פעמיים כשאתם מול מוכר שמעוניין למכור כמה שיותר.
 4. מבצעים ומכירות סוף עונה – כן, ,גם במשתלות ובחנויות למכירת ציוד לגינה יש מבצעים מתחלפים ומכירות מוזלות בסוף כל עונה. בזמנים אלו הם רוצים למכור את מלאי צמחי העונה וזו לעיתים הזדמנות טובה עבורכם ליהנות ממחירים זולים יותר.
 5. קניה מהשכרה או מיד שנייה – אם אתם נזקקים למכשיר או אביזר לשימוש חד פעמי, אופציית ההשכרה יכולה להתאים לכם. לדוגמא: השכרת בובקט, ג'בקה, מגזמה ידנית, מכבש, מפוח, מיכל ריסוס ועוד. תוכלו להזמין באינטרנט ולחסוך לכם את ההגעה לחנות. במידת האפשר כדאי להתעניין בלוחות יד שנייה או במכירות פרטיות, ולמצוא לעיתים דילים מפתיעים שיחסכו לכם הרבה כסף.
 6. השראה לרעיונות – תהיו קשובים לכל הסובב אתכם. רעיון טוב יכול להגיע מתמונה שתראו, גינה שתחלפו על פניה, או צורך ממשי של אחד מבני המשפחה. תוכלו להיכנס לגלריית התמונות שבאתר ולמצוא אלמנטים שמעניינים אתכם או עיצוב ששבה את לבכם.
 7. בדיקת האדמה – יש לוודא שהאדמה טובה לשתילת צמחים ולדאוג להשתמש בדשן המתאים להזנתה. כמו כן יש לבדוק אם רמת החומציות שלה תקינה. עודף דישון לא מומלץ, כמו גם ריכוז מלחים גבוה, ולכן יש לפעול לפי הכללים כדי לשפר את האדמה בצורה הטובה ביותר. זכרו כי הדשן פועל גם על גדילת העשבים המוגברת בגינה ולכן יש לפזר אותו רק במקומות הנדרשים.
 8. מיחזור זרעים – פרחים רבים מייצרים זרעים לשימוש חוזר. הדרך המומלצת ביותר לשמירה על הזרעים לעונה הבאה היא במקום יבש וקריר וללא לחות. תוכלו לשמור אותם במשך  של פרחים עודפים.  זרעי פרחים נפוצים רבים להישאר קיימא לשנים, אם מאוחסנים כראוי. אז אם אתה לא משתמש בם כל השנה, אתה יכול לשתול את שאר מנות בשנה הבאה. את הזרעים זירעו ישר באדמה ללא צורך בהשבחתם קודם לכן במגשי שתילה.
 9. חלוקת צמחים ושתילה מחדש – גושי צמחים רבים ניתנים לחלוקה. הפרידו אותם כך שבכל חלק יהיה גוש שורשים חזק ובריא אשר ניתן לשתול מחדש במקום נוסף. ניתן להשריש חלק מהצמחים במים, ולשתול אותם לאחר כשבוע.
 10. בחירת צמחים – כדאי לבחור צמחים הגדלים באזור באופן טבעי, מותאמים לתנאי האזור, לאקלים ולאופי האדמה. צמחים אלו יגדלו מהר, בצורה בריאה ויהיו בעלי אחיזת קרקע טובה יותר.
 11. מחזרו פסולת בגינה – עלי שלכת, גזם דשא וכמובן זבל אורגני מהמטבח יכולים להפוך להיות קומפוסט לגינה. שימוש בקומפוסטר יאפשר לכם גם להיות ידידותיים לסביבה וגם ליצור דשן אורגני מצוין לגינה שלכם. בנוסף, נסו למחזר את מי הגשמים לטובת השקיית הגינה.
 12. חיפוי גינה בזול – נסורת, מחטי אורן, מאלצ' ושבבי עץ יכולים להיות נהדרים לחיפוי ערוגות ושבילים בגינה. ניתן למצוא אותם במנסרות או מחסני עצים בקרבת מקום, והם מעניקים מראה מעוצב וטבעי יותר לגינה.
 13. קניית צמחים קטנים – אומנם צמחים ושתילים גדולים, ובוודאי עצים גדולים יעניקו לגינה מראה מרשים יותר, אך המחיר שלהם גבוה בהרבה. העדיפו לרכוש צמחים ועצים קטנים או בינוניים, אשר לאחר מספר חודשים יגדלו ויראו נהדר בגינה. בעת הקניה הקפידו על צמחים חזקים ובריאים.
 14. שתילה נכונה – לכל צמח מקום אידיאלי. לדוגמא: קקטוסים יש לשתול בצידי הגינה כדי שהקוצים לא יפריעו, שיחים קוצניים וסבוכים אין לשתול בסמוך לפינת ישיבה, וצמחים בעלי שורשים סבוכים לא שותלים בקרבת צנרת מים וחשמל, או מתחת למשטחי בטון.
 15. מחזור חומרים – ליצירת שבילי אבן בגינה כדאי לחפש חומרים שונים באתרי בנייה, מחצבות ומפעלי אבן לטובת שימוש חוזר. בעזרת אבני מדרך שבורות, לבנים ישנות, חצץ וכל חומר אחר שאין לו שימוש, ניתן ליצור שבילים מרהיבים בגינה או תיחום לערוגות, כמעט ללא עלות. בכדי ליצור עיצובים מעניינים תוכלו לשלב שניים או שלושה סוגי חומרים וליצור מראה משודרג ומיוחד.

שביל חלוקי נחל בגינה

כפי שקראתם עד כה, אם אתם רוצים לעצב גינה בזול, זה בהחלט אפשרי! אתם לא זקוקים לתקציב גדול במיוחד, וגם לא לקחת חודש חופש מהעבודה. הפכו את עיצוב הגינה לתחביב, פנו זמן לפעילות מהנה שמביאה בסופה תוצאות נפלאות, וכמובן שתנסו לגייס את כל המשפחה למשימה – כך תקצרו את משך שדרוג הגינה ותקבלו "על הדרך" זמן איכות עם המשפחה וגיבוש בצורה מקורית ונעימה.

שתף פרויקט זה:

סגור לתגובות.

בואו נהייה בקשר